Facebook Hesabı Nasıl Açılır 2024 Güncel

2024 yılında en çok merak edilen konulardan biride Facebook hesabı nasıl açılır? Çünkü 2024 yılında tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi facebookta fake hesapları engelleme amaçlı facebook hesap açma işlemini zorlaştırdı. Bu sebepten dolayı yeni hesap açmak isteyen çoğu kişi facebookta hesap açarken checkpoint ile karşılaşmaktadır. Sizlere bu noktada facebook hesap kapanmadan facebook hesabı nasıl açılır hakkında hem detaylı bilgi vereceğim. Hem de resimli olarak anlatacağım.

Facebook hesabı nasıl açılır 2024 güncel konu detaylı anlatım:

1.adım olarak facebook.com web sitesine arama motoru üzerinden giriş yapın. Yani Google üzerinden facebook yazıp facebook.com web sitesine giriş yapın.

2. adım girdiğiniz site de Yeni hesap oluştur butonuna tıklayın.

3.adım olarak çıkan ekranda bilgilerinizi girin isim ve soyisim, mail adresi (mail adresi olarak gmail mail hesabı kullanmanızı öneririm diğer mail hesaplarında sorunlar olabilmektedir.) daha sonra şifre, doğum tarihinizi ve cinsiyeti seçtikten sonra kaydol butonuna tıklayın.

4.adım da çıkan ekran mail adresinize gelen kodu girmenizi istemektedir. Mail adresinize gelen bu kodu girerek devam et butonunu tıklayın.

5.adım da Hesap onaylandı yazısı çıkmaktadır. Bu çıkan pencereden Tamam’a tıklayarak devam edin.

6.adım olarak facebook hesabınız artık açılmıştır. Facebook hesabınıza artık profil bilgilerinizi doldurarak hesabınızı tamamlayabilirsiniz.

 

konu ile ilgili sorularınız var ise yorum bölümüne yazabilirsiniz. Yorum bölümünde tüm sorular tek tek cevaplanmaktadır.